Basketball Live

Lega

  • Fixtures / Results
  • Table

Lega 2012-2013 Fixtures and Results

Tuesday October 2 - 1st Day
2 Oct, 19:30 Cantù 81 - 61 Umana Venezia Palasport Pianella, Cantù
Wednesday October 3 - 2nd Day
3 Oct, 19:30 SAIE3 Bologna 67 - 64 EA7 Emporio Armani Milano Futurshow Station, Casalecchio di Reno
Saturday October 6 - 2nd Day
6 Oct, 15:10 Angelico Biella 78 - 82 Scavolini Pesaro PalaBiella, Biella
6 Oct, 19:30 Cimberio Varese 91 - 83 Sidigas Avellino Palasport Oldrini, Varese
6 Oct, 19:30 Umana Venezia 60 - 58 Trenkwalder Reggio Emilia
6 Oct, 19:30 Juve Caserta 63 - 60 Vanoli Cremona PalaMaggiò, Caserta
6 Oct, 19:30 Sutor Montegranaro  79 - 85 Banco di Sardegna Sassari  PalaSavelli, Porto San Giorgio
Sunday October 7 - 2nd Day
7 Oct, 19:30 Acea Roma 70 - 84 Cantù PalaEUR, Rome
Saturday October 13 - 3rd Day
13 Oct, 15:10 Sutor Montegranaro  73 - 80 SAIE3 Bologna PalaSavelli, Porto San Giorgio
Sunday October 14 - 3rd Day
14 Oct, 17:15 Scavolini Pesaro 88 - 75 Umana Venezia ADRIATIC Arena, Pesaro
14 Oct, 17:15 Banco di Sardegna Sassari  65 - 64 Cantù
14 Oct, 17:15 Enel Brindisi 78 - 69 Vanoli Cremona
14 Oct, 17:15 Acea Roma 77 - 66 Trenkwalder Reggio Emilia PalaEUR, Rome
14 Oct, 17:15 Angelico Biella 82 - 65 Juve Caserta PalaBiella, Biella
Monday October 15 - 3rd Day
15 Oct, 19:30 Cimberio Varese 74 - 67 Montepaschi Siena Palasport Oldrini, Varese
15 Oct, 19:30 Sidigas Avellino 80 - 58 EA7 Emporio Armani Milano Palasport Del Mauro, Avellino
Sunday October 21 - 4th Day
21 Oct, 17:15 Montepaschi Siena 65 - 60 Scavolini Pesaro Palasport Mens Sana, Siena
21 Oct, 17:15 Juve Caserta 78 - 67 Sutor Montegranaro  PalaMaggiò, Caserta
21 Oct, 17:15 Vanoli Cremona 94 - 83 Sidigas Avellino PalaSomenzi, Cremona
21 Oct, 17:15 Umana Venezia 92 - 93 Banco di Sardegna Sassari 
21 Oct, 17:15 Cantù 84 - 80 Enel Brindisi Palasport Pianella, Cantù
21 Oct, 17:15 Trenkwalder Reggio Emilia 85 - 56 Angelico Biella
21 Oct, 19:30 SAIE3 Bologna 74 - 84 Cimberio Varese Futurshow Station, Casalecchio di Reno
Monday October 22 - 4th Day
22 Oct, 19:30 EA7 Emporio Armani Milano 87 - 82 Acea Roma Forum di Assago, Milan
Sunday October 28 - 5th Day
28 Oct, 11:00 Enel Brindisi 63 - 82 Umana Venezia
28 Oct, 17:15 Sidigas Avellino 87 - 77 SAIE3 Bologna Palasport Del Mauro, Avellino
28 Oct, 17:15 Scavolini Pesaro 90 - 100 Banco di Sardegna Sassari  ADRIATIC Arena, Pesaro
28 Oct, 17:15 EA7 Emporio Armani Milano 66 - 78 Trenkwalder Reggio Emilia Forum di Assago, Milan
28 Oct, 17:15 Sutor Montegranaro  74 - 80 Vanoli Cremona PalaSavelli, Porto San Giorgio
28 Oct, 17:15 Acea Roma 86 - 57 Juve Caserta PalaEUR, Rome
Monday October 29 - 5th Day
29 Oct, 19:30 Angelico Biella 56 - 81 Montepaschi Siena PalaBiella, Biella
29 Oct, 19:30 Cimberio Varese 77 - 73 Cantù Palasport Oldrini, Varese