TENNIS Live

TENNIS - ATP New Haven Men - P1

» View the rest of the draw

1st Round 2nd Round 3rd Round Quarter-final Semifinal
Marcos Baghdatis (CYP) BYE Marcos Baghdatis (CYP) Igor Andreev (RUS) 7-6 6-3 Marcos Baghdatis (CYP) 6-2 6-4 Juan Ignacio Chela (ARG) 5-7 6-4 6-0 Marcos Baghdatis (CYP) 1-6 6-3 6-2 Sergiy Stakhovsky (UKR) 7-6 6-2 Sergiy Stakhovsky (UKR) 5-7 6-1 7-6 Thiemo de Bakker (NED) 6-4 6-3
Igor Andreev (RUS) Arnaud Clément (FRA)
Stéphane Robert (FRA) Donald Young (USA) Donald Young (USA) 6-1 6-2 Juan Ignacio Chela (ARG)
BYE Juan Ignacio Chela (ARG)
Sergiy Stakhovsky (UKR) BYE Sergiy Stakhovsky (UKR) Peter Luczak (AUS) 6-3 7-6 Sergiy Stakhovsky (UKR) 2-6 7-6 7-6 Tommy Robredo (ESP) 5-7 6-4 6-4
Peter Luczak (AUS) Leonardo Mayer (ARG)
Taylor Dent (USA) Eduardo Schwank (ARG) Taylor Dent (USA) 7-6 4-6 6-0 Tommy Robredo (ESP)
BYE Tommy Robredo (ESP)
Philip Bester (CAN) BYE Philip Bester (CAN) Illya Marchenko (UKR) 6-7 6-3 6-3 Illya Marchenko (UKR) 6-3 6-3 Evgeny Korolev (KAZ) 6-4 7-5 Evgeny Korolev (KAZ) 7-6 6-4 Thiemo de Bakker (NED) 6-7 6-1 7-5
Andreas Beck (GER) Illya Marchenko (UKR)
Frederico Gil (POR) Evgeny Korolev (KAZ) Evgeny Korolev (KAZ) 6-4 6-2 Michael Berrer (GER)
BYE Michael Berrer (GER)
Thiemo de Bakker (NED) BYE Thiemo de Bakker (NED) Mikhail Kukushkin (KAZ) 6-3 6-4 Thiemo de Bakker (NED) 6-1 6-7 6-4 Florian Mayer (GER) 6-3 6-1
Simon Greul (GER) Mikhail Kukushkin (KAZ)
Jan Hájek (CZE) Dustin Brown (GER) Jan Hájek (CZE) 7-5 6-3 Florian Mayer (GER)
BYE Florian Mayer (GER)
Alexandr Dolgopolov (UKR) BYE Alexandr Dolgopolov (UKR) James Blake (USA) 6-0 6-1 Alexandr Dolgopolov (UKR) 6-4 6-2 Viktor Troicki (SRB) 7-5 6-3 Viktor Troicki (SRB) 6-7 7-6 6-2 Radek Štepánek (CZE) 7-6 6-7 6-4 Viktor Troicki (SRB) 6-2 6-3 Denis Istomin (UZB) 6-1 3-6 7-6
James Blake (USA) Pere Riba (ESP)
Andreas Seppi (ITA) Jarkko Nieminen (FIN) Jarkko Nieminen (FIN) 6-3 6-4 Viktor Troicki (SRB)
BYE Viktor Troicki (SRB)
Victor Hanescu (ROU) BYE Victor Hanescu (ROU) Daniel Brands (GER) 6-4 2-6 7-5 Victor Hanescu (ROU) 6-3 6-4 Radek Štepánek (CZE) 6-2 6-4
Lukasz Kubot (POL) Daniel Brands (GER)
Radek Štepánek (CZE) Pablo Cuevas (URU) Radek Štepánek (CZE) 6-0 6-4 Fernando González (CHI)
BYE Fernando González (CHI)
Andrey Golubev (KAZ) BYE Andrey Golubev (KAZ) Máximo González (ARG) 6-3 6-4 Andrey Golubev (KAZ) 6-3 2-6 6-2 Teymuraz Gabashvili (RUS) 4-2 Abandoned Teymuraz Gabashvili (RUS) 6-3 3-6 7-6 Denis Istomin (UZB) 6-2 2-6 6-3
Máximo González (ARG) Horacio Zeballos (ARG)
Potito Starace (ITA) Teymuraz Gabashvili (RUS) Teymuraz Gabashvili (RUS) 7-6 7-5 Xavier Malisse (BEL)
BYE Xavier Malisse (BEL)
Denis Istomin (UZB) BYE Denis Istomin (UZB) Benjamin Becker (GER) 7-6 6-3 Denis Istomin (UZB) 6-3 6-1 Lukáš Lacko (SVK) 6-4 6-7 6-0
Marco Chiudinelli (SUI) Benjamin Becker (GER)
Lukáš Lacko (SVK) Florent Serra (FRA) Lukáš Lacko (SVK) 6-1 7-6 Thomaz Belluci (BRA)
BYE Thomaz Bellucci (BRA)